На 6 и 7 март 2018 г. в Ирландия се състоя втората среща на партньорите по проект INTERFACE
12.03.2018
През март, партньорите по проект INTERFACE се събраха в Ирландия за втората си партньорска среща, за да обсъдят предварителните резултати от анализа на несъответствията в уменията, проведен в избраните уязвими общности в партньорските страни. Окончателните резултати ще бъдат представени скоро след това на местни информационни дни, които ще бъдат организирани от всички партньори в техните държави. Друг акцент на срещата беше разработването на обучителна програма за ментори в уязвимите общности и нейното съдържание, която се планира да бъде пилотно реализирана през втората половина на 2018 г.
Проект INTERFACE ще надгражда над обучителната програма и материали по иновативно предприемачество за регионални организации, разработени по проект FIERE. Допълнително, ще бъде разработена и реализирана дългосрочна менторинг програма за членове на общността и представители на местните власти. Основният принцип на менторинга е творчески процес, който вдъхновява бенефициентите да достигнат максимума на личностния си и професионален потенциал. Ролята на ментора е да поставя въпроси и да бъде посветен на това да помага на хората да преследват реализирането на собствените си идеи, акцентирайки върху инициативността и отговорността на гражданите в хода на този процес. Това стои и в основата на възприетия подход, т.к. фокусът на проект INTERFACE ще бъде върху създаване на възможности за самопомощ в уязвимите общности, които имат желание сами да определят и постигат своите цели.
Така, основните резултати, които се очаква да бъдат постигнати вследствие изпълнението на проекта са, както следва:
- Подпомогнати в своето развитие уязвими общности в регионален и национален контекст.
- Изготвени и апробирани обучителни методи и материали и създадена мрежа от ментори в уязвимите общности.
- Повишен потенциал на членовете на уязвимите общности самостоятелно да използват придобитите компетенции в области като иновации, креативност, аналитично мислене, находчивост, лидерство и гъвкавост, за развитието на общностите, в които живеят.
Ако имате желание да научите повече за проекта, посетете нашата INTERFACE страница в интернет: http://interface-project.eu/ или ни последвайте във Facebook: https://www.facebook.com/interface.project.eu/.